Ligová sezóna 2022/2023 zahájena

Ligová sezóna podvodních ragbystů zahájena. Dne 23. 10. 2022 se ve vídeňském sportovním centru Schmelz sešlo bezmála 130 sportovců z 5ti zemí, kteří proti sobě nastoupili v rámci české ligové soutěže.

Ilustrační foto

Česká liga v podvodním ragby je otevřena i účasti zahraničních týmů. Na 1. kole, které se netradičně odehrálo ve Vídni (důvodem je rekonstrukce bazénu Lužánky v Brně), se tak měli šanci potkat týmy z Čech, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Španělska.

Ve dvacetisedmi odehraných zápasech, jejichž výsledky byly přenášeny online na www.uwr.cz/liga, nakonec tabulku po prvním kole vede českobudějovický tým, který za celou hru neinkasoval ani jeden gól. Na druhém místě se drží tým TJ ČZU Triton s prozatím nejlepším střelcem Robertem Polákem. Třetí místo patří hostitelskému týmu ligového kola UWRC Wien. Čtvrtí skončili KSP Labe a pátí Tiszavirág Budapest.

Ve druhé lize se potkalo celkem 6 týmů. První příčku nakonec obsadil španělský tým Spanish Friends. Druhé místo patří klubu podvodního ragby v Bratislavě. Třetí a čtvrtou příčku obsadili rakouské týmy EKUS Klagenfurt a STC Graz. Pátí jsou, se dvěma ligovými body, tuzemští hráči týmu TJ ČZU Triton B. Šesté místo obsadil tým žen UWRC Wien B.

Celkové výsledky po prvním kole k naleznutí zde.

Přidáno: 30. 10. 2022