Česká reprezentace podvodního ragby na Mistrovství Evropy 2022

Česká reprezentace podvodního ragby na Mistrovství Evropy v norském Stavangeru

Česká reprezentace v podvodním ragby se koncem června zúčastnila o rok odloženého Mistrovství Evropy v norském Stavangeru. Družstvo bylo složeno celkem z 15 hráčů z 3 klubů. Nejvíce hráčů bylo zastoupeno z klubu Podvodního ragby z Českých Budějovic (9), tři hráči z potápěčského klubu Triton Beroun a tři hráči z Klubu potápěčů Pardubice.

Český tým-Stavanger

Česká reprezentace nastoupila do základní skupiny zápasem s úřadujícími mistry Evropy z roku 2017, s domácím norským týmem. Zápas prohrála 11:0. Své umístění v základní skupině posléze vylepšila identickou výhrou nad Španěly (12:1) a Brity (12:1). V posledním duelu se setkala s dalšími seveřany ze Švédska a podlehla 2:0.

Výsledky základní skupiny A

Výsledky základní skupiny B

V podvodním ragby dominují reprezentace ze Severní Evropy. Na kontinentu se jejich kvalitě vyrovnávají pouze týmy z Německa. Česká reprezentace tak měla vynikající možnost setkat se pod vodou s těmi nejlepšími. V dalších dnech si zahrála s Dánskem (0:7) a v boji o páté místo opětovně se Švédy, kterým tentokráte podlehla 3:0.

Pro kompletní výčet zápasů je potřeba zmínit též zápas a výhru s rakouskou reprezentací, se kterou se naši hráči setkávají v rámci České otevřené ligy (1:0)

Celkově obsadila český reprezentace na 11tém CMAS Mistrovství Evropy 6. místo z celkových deseti. „Musím pochválit všechny hráče za jejich přístup k zápasům, vzornou reprezentaci a dobrou partu,“ zhodnotil mistrovství reprezentační trenér Jan Rejda. „Vyzdvihnout musím Roberta Poláka, který se svými 9 góly z 25 obsadil 7. místo mezi střelci ze všech 145 mužských hráčů celého Mistrovství Evropy.“

Celkové vítězství vybojovala reprezentace Německa, která ve finále po prodloužení porazila na penalty Dánsko. Na 3. místě skončila domácí reprezentace z Norska, která ve finálovém zápase porazila Finsko.

Celkové výsledky 11 CMAS Mistrovství Evropy v podvodním ragby

Muži

 1. Německo
 2. Dánsko
 3. Norsko
 4. Finsko
 5. Švédsko
 6. Česká republika
 7. Rakousko
 8. Velká Británie
 9. Španělsko
 10. Švýcarsko

Ženy

 1. Norsko
 2. Německo
 3. Švédsko
 4. Finsko
 5. Dánsko
 6. Španělsko
 7. Rakousko
 8. Švýcarsko

Více na https://ecuwr2022.com/


Přidáno: 1. 9. 2022

Zpět na všechny novinky