UWR Result 4. round - UWR League 2019

Top scorers in 1.league

Rank Player Team Goals
1. Robert Polák (13) TJ ČZU Triton A 5
2. Thomas Schenkeli (23) STC Graz 3
3. Jan Hrivnák (10) KSP Labe 2
3. Vladimír Soukup jr. (46) TJ ČZU Triton A 2
3. Jan Soukup (8) TJ ČZU Triton A 2
3. Karel Endršt (11) TJ ČZU Triton A 2
3. Peter Kalchgruber (31) UWRC Wien A 2
3. Tomáš Vymyslický (23) PF České Budějovice A 2
4. Leoš Hron (5) KSP Labe 1
4. Matthias Neunteufel (47) UWRC Wien A 1
4. Luboš Fošnar (3) KSP Labe 1
4. Andreas Pell (13) UWRC Wien A 1
4. Jiří Kouřílek (4) KSP Labe 1
4. Andreas Schneiderbauer (15) UWRC Wien A 1
4. Thomas Denk (14) UWRC Wien A 1
4. Andreas Tanzmann (3) UWRC Wien A 1
4. Pavel Flosman (57) PF České Budějovice A 1
4. Aleš Peterka (55) PF České Budějovice A 1
4. Tomáš Rys (44) PF České Budějovice A 1
4. Jaroslav Krejča (11) PF České Budějovice A 1
4. Martin Šafář (19) KSP Labe 1
4. Jakub Velda (47) PF České Budějovice A 1

Top scorers in 2.league

Rank Player Team Goals
1. Pavel Havránek (2) FA TJ ČZU Praha 12
2. David Schawarz (99) EKUS Klagenfurt 7
3. Michael Knopper (10) EKUS Klagenfurt 6
3. Ondřej Vejmělka (1) Geofyzika Brno 6
4. Tomáš Brtník (6) FA TJ ČZU Praha 5
5. Lukáš Fučík (16) FA TJ ČZU Praha 4
5. Pál Vizsolyi (11) Tiszavirág Budapest 4
6. Sabrina Scheuer (18) UWRC Wien B 3
6. Jacqui Hayes (26) UWRC Wien B 3
6. Martin Fučík (29) FA TJ ČZU Praha 3
7. Mohamed Hussein (13) UWRC Wien B 2
7. Marco Unterberger (69) EKUS Klagenfurt 2
7. Michal Skoták (29) Geofyzika Brno 2
7. József Janik (14) Tiszavirág Budapest 2
7. Pavel Lernbecher (78) Geofyzika Brno 2
7. Ivan Vychodil (8) FA TJ ČZU Praha 2
7. Viktor Hrnčíř (2) FA TJ ČZU Praha 2
7. Theresa Wihann (52) UWRC Wien B 2
8. Lukáš Formánek (21) Geofyzika Brno 1
8. András Somogyi (7) Tiszavirág Budapest 1
8. March Hisyam (12) Tiszavirág Budapest 1
8. Daniela Gruntová (5) FA TJ ČZU Praha 1
8. Alexander Wadl (66) EKUS Klagenfurt 1
8. Nausikaa Decker (33) UWRC Wien B 1
8. Martina Bolčáková (34) FA TJ ČZU Praha 1
8. Jan Šmíd (5) Geofyzika Brno 1
8. Rastislav Piovarči (12) Geofyzika Brno 1
8. Jan Kotek (11) Geofyzika Brno 1
8. Elisabeth Marecek (36) UWRC Wien B 1
8. Jana Králová (9) PF České Budějovice B 1
8. Kryštof Majer (6) PF České Budějovice B 1
8. Jakub Šmíd (10) Geofyzika Brno 1
8. Jakub Filistein (59) PF České Budějovice B 1
8. Nikola Bogdanic (60) EKUS Klagenfurt 1
8. Fabian Kulier (77) EKUS Klagenfurt 1
8. Péter Somogyi (63) Tiszavirág Budapest 1

Most excluded players in 1.league

Rank Player Team Exclusions
1. Karel Endršt (11) TJ ČZU Triton A 1x
1. Jiří Kouřílek (4) KSP Labe 1x
1. Leoš Hron (5) KSP Labe 1x
1. Luboš Fošnar (3) KSP Labe 1x

Most excluded players in 2.league

Rank Player Team Exclusions
1. Jan Šmíd (5) Geofyzika Brno 1x